Ekonomi

1 Bitcoin Ne Kadar?

Kripto paralar insanların farklı nedenler yüzünden kullandıkları para birimleri olarak tanımlanmıştır. Özel olarak şifrelendikleri için takip edilememeleri ve güvenlik sağlamaları internet alışverişlerinde değerlendirilmelerini sağlamıştır. Yurtdışından satış yapan sitelerdeki kullanım oranları ise daha yüksektir. Ancak son yıllarda coin piyasası daha çok yatırım manasında kendini geliştirmiştir. 1 Bitcoin ne kadar sorusuna artık 335 bin TL ortalamasında yanıtlar verilmesi de coin biriminin ne kadar değerli olduğunu gösteren ana kanıtlardan biridir.

Coin Haberleri

Coin haberleri dünyadaki para borsalarını bile yakından etkiler hale gelmiştir. Bundan kaynaklı olarak yatırımlarında bu alanı tercih edenlerin haberlerin güncel takibine önem verdikleri görülmektedir. Üstelik haberler uzman açıklamalarını da beraberinde getirmektedir. İmza atılan uzman açıklamaları çerçevesinde insanların yatırımlarını ne şekilde yapacaklarına yönelik öneriler aldıkları da bilinmektedir. Tabi bu aşamada birden çok uzmanın açıklamasını dinlemek ve bireysel kararlar almak gerekmektedir.

Güncel haberler çerçevesinde değerlendirilen kripto para borsaları BTC gibi coin birimlerinin diğerlerinin önüne geçtiğini kanıtlamaktadır. BTC ilk çıkan kripto para birimi olması nedeni ile de diğerlerinden ayrılmaktadır. Artık bazı firmaların ödemelerini de bu birim üzerinden yapmaktadır. Alışveriş sitelerinin bir kısmında geçerli olmaya başlayan coin birimlerinin dünya üzerindeki etkisi ise giderek artmaktadır. İlerleyen yıllarda değeri daha da artacağa benzeyen borsalarda şimdiden bir yer edinmek gelecek bazında yapılacak en iyi yatırımlardan sayılmaktadır.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.
Başa dön tuşu