Gündem

ABB 2022 yılında engelli vatandaşlara dağıtılmak üzere 220 tekerlekli sandalye aldı

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen “Akülü Tekerlekli Sandalye ve Manuel Tekerlekli Sandalye Alımı İşi” ihalesinde yüzde 43 kırım oranı yaşandı. Mal ve hizmet alım ihalelerini sosyal medya hesapları, Youtube Kanalı ve ABB TV üzerinden canlı yayınlamaya devam eden Ankara Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların talep ve ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik ihalelere de öncelik veriyor. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bu kapsamda 2022 yılında sosyal yardım alan engelli vatandaşlara dağıtılmak üzere Akülü Tekerlekli Sandalye ve Manuel Tekerlekli Sandalye Alımı İşi” ihalesi gerçekleştirdi.

İhalede yüksek kırım 

 Engelli bireylerin hayatını kolaylaştırmak amacıyla çeşitli projelere imza atan Büyükşehir Belediyesi, yoğun talep nedeniyle akülü ve tekerlekli sandalye alımı için 3 Ocak 2022 tarihinde ihaleye çıktı. 4 firmanın katıldığı ihalenin yaklaşık maliyeti 1 milyon 597 bin 833 TL olurken en düşük teklif 914 bin 300 TL oldu. Tekerlekli sandalye alımı ihalesinde yüzde 43 kırım oranı yaşandı.

Yoğun talep nedeniyle sayı arttırıldı

2020 yılında düzenlenen ihalede 120 tekerlekli sandalye alımı yapan Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı engelli vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine 2022 yılında bu sayıyı 100 adet daha artırarak 220’ye yükseltti. Sonuçlanan ihaleyle 50 tanesi akülü, 170 tanesi ise manuel olmak üzere alınan toplam 220 tekerlekli sandalye, yüzde 40 engelli raporu olan bireylere dağıtılmaya başlanacak. 

Ücretsiz bakım ve onarım hizmeti de devam ediyor 

Engelli bireylerin sosyal yaşama daha fazla dahil olmasını sağlamayı amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, akülü ve manuel tekerlekli sandalye kullanan engelli vatandaşların sandalyelerinin bakım ve onarım hizmetini de ücretsiz olarak sürdürüyor. Sosyal yardım alan ailelerin tekerlekli sandalye talebinin yanı sıra tamir talepleri için “(0312) 507 10 01” numaralı telefondan başvuru yapması gerekiyor.

 

Hibya Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.
Başa dön tuşu