Ekonomi

Altın yeşilde bir seansı geride bıraktı

Dünkü seansa 1727 dolar/ons seviyesinde başlayan sarı maden, seans boyu dar sayılacak bir bant içerisinde hareket etti. Dolar endeksinde güçlenme yaşanmasına rağmen, dünkü seansta altına yansıması satış yönlü olmamış gibi görünse de ileriki günlerde dolardaki yaşanan güçlenme sürmesi durumunda altını baskılamaya devam edecektir. Dört ayın ardından dolar endeksinde 92 seviyesinin üzeri kaydedilirken, altın 1734 dolar/ons seviyesinden kapanış yaparak günü yüzde 0,4 kazançla tamamlamış oldu.

 

Gümüş de dar bir bant içerisinde hareket ettiği günde yataya yakın bir kapanış yaptığı seansı geride bıraktı. 25,05 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan beyaz maden, 25,09 dolar/onstan bir kapanış yaparak yataya yakın yeşilde bir günü yaşadı.

 

Platin de günü yeşilde kapatmayı başardığı bir seansı geride bırakırken, beş günlük aşağı yönlü rallisine son vermiş oldu. 1167 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan platin, 1173 dolar/onstan kapanış yaptı ve önceki güne kıyasla yüzde 0,5 kazançla seansı tamamladı.

 

Paladyum kazançlarıyla günün en çok öne çıkan kıymetli maden oldu. 2602 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan paladyum 2635 dolar/onstan seansı tamamladı ve önceki güne kıyasla yüzde 1,3 kazanç elde etmiş oldu.

 

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler Piyasası’nda dünkü seansta altın işlemleri dünya fiyatlarının üzerinde 2,00-2,50 dolar/onsla gerçekleşirken, Borsa İstanbul’da işlem hacmi açısından son zamanların en düşük seviyesinde işlem yapılırken toplamda 660 kg altın, 2.384 kg gümüş işlemiyle seans tamamlandı.

 

Kaynak TROY 
Hibya Haber Ajansı

Etiketler
Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı