Gündem

Ankara Ağır Ceza Avukatı

Ankara Ağır Ceza Avukatı

Serbest olarak icra edilen mesleklerden birisi olan avukatlık, kamu hizmeti olarak bilinmektedir. Avukatların yaptıkları işler ve haklarındaki yasal düzenlenmeler Avukatlık Kanunu’nda yer almaktadır.

Günümüzde avukatlar ceza davalarına giren avukatlar ceza avukatı veya ağır ceza avukatı olarak bilinmektedir. Ceza davalarında kişilerin maruz kaldığı durumdan kurtulmak için Ankara ağır ceza avukatı hukuk bürosundan yardım almaktadır.

Ağır Ceza Avukatının İlgilendiği Dava Türleri

Ceza hukuku alanında yaşanan sorunlardan dolayı ceza avukatları müvekkillerinin haklarını savunmak görevini üstlenmektedir. Ankara ceza avukatı Samet Celt olmak üzere tüm ceza avukatları Ağır Ceza Mahkemeleri, İcra Ceza Mahkemeleri, Sulh Ceza Hakimliği, Asliye Ceza Mahkemeleri, Çocuk Ceza Mahkemeleri, Bölge Adliye Mahkemesi (İstinaf) ve Yargıtay (Temyiz) alanında görülen davalara bakmaktadır.

Ceza Avukatının Görevleri Nedir?

Ceza avukatının en temel görevi hiç kuşkusuz suç isnadıyla karşı karşıya gelen kişileri savunmaktır. Avukatlar tarafından yapılan savunma faaliyeti hem maddi gerçeğinin ortaya çıkması hem de kişilerin savunma güvencesi sağlamaktır. Ceza hukuku alanında Ankara ceza avukatı dava süreci boyunca maddi gerçeğin ortaya çıkması için tüm hukuksal faaliyetleri yürütüyor.

Ceza Avukatı Tutmak Zorunlu Mudur?

Hukuk alanında sorulan en önemli sorulardan birisi ağır ceza davalarında ceza avukatının tutmamanın zorunlu olup olmadığı ile olmaktadır. Diğer tüm davalarda olduğu gibi ceza davalarında da avukat tutulması kişilere bağlıdır.

Ceza ve diğer davalarda avukat tutmayan kişilere aynı zamanda baro tarafından avukat atanmaktadır. Anayasal haklarından dolayı kişilerin mahkemede savunulması önemli bir husustur.

Özellikle ceza avukatları yargılama ve sorgulama konusunda aktif rol oynaması nedeniyle en ağır suçlarda bile iyi hal indirimden yararlanarak en az ceza verilmesi için tüm unsurlar mahkemeye sunulmaktadır. Adından anlaşıldığı gibi ağır ceza avukatları hem müştekilerin hem mağdur olan müvekkillerin haklarını savunmak için faaliyet göstermektedir.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı