Sponsorlu Bağlantılar

Antroya Hukuk

Antroya Hukuk
Unutulmamalıdır ki, Avrupa Ödeme Koşulu sadece Avrupa Birliğine üye ülke vatandaşlarının talep edebileceği bir form değildir. Borçlunun Avrupa Birliği üye ülkelerinden birinde ikamet ediyor olması, “Avrupa Yargısız İnfaz Usulünün” başlatılması için yeterli olacaktır. Kısacası, herhangi bir ülkenin vatandaşı, Avrupa ödeme araçları ile Avrupa’da ikamet eden borçluya karşı yurtdışı alacak takibi yapabilir. (Danimarka hariç tutulan bir istisnadır)
Avrupa ödeme şartı, sadece miktarı belirlenen ve Avrupa ödeme şartının tanzimi için talep edildiği anda sona eren yasal ve ticari ilişkilerden türetilen kredilerle ilgilidir. Tartışılamayan bazı alacak türleri vardır. Mal rejiminin tasfiyesi, veraset kredileri, iflas ve acizden doğan krediler, sosyal güvenliğe ilişkin krediler doğrudan Avrupa ödeme şartına tabi olamaz. Bunlar için genel bir ödeme talimatı ile devam etmek mümkündür. Bunun için Antroya Hukuk bürosu olarak sizlerleyiz. Tahsilat Yoksa Ücret Yok anlayışımız ile web sitemizden gerekli tüm bilgileri öğrenebilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı