Gündem

Aşı karşıtları Maltepe’de miting düzenledi

Anadolu Birliği Partisi (ABP) ve ‘Anayasamızı Koruma İnisiyatifi’ adlı grup, öncülüğünde yapılan mitinge yüzlerce aşı karşıtı kişi İstanbul’un Maltepe ilçesinde bir araya geldi. ‘Büyük Uyanış’ adını verdikleri mitingin toplanma alanına girişler tek noktadan, HES kodu sorgulanmadan yapıldı.

İstanbul Maltepe’de kaymakamlığın ‘salgınla mücadeleyi olumsuz etkiliyor’ diye izin vermediği ancak İstanbul Valiliği’nin izin çıkardığı aşı karşıtı miting gerçekleşti. HİBYA Haber Ajansı’na gelen görüntülerde; etkinliğe katılan çok sayıda kişinin maske takmadığı, sosyal mesafeye uymadığı görüldü.

Mitingde ilk konuşmayı sözcü seçtikleri gazeteci-yazar Abdurrahman Dilipak yaptı. Konuşmacılar arasında doktor Bilgehan Bilge, sanatçı Bora Gencer, yazar Sema Maraşlı, aktivist Cemil Can da vardı. 

Hibya Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.
Başa dön tuşu