Ekonomi

Avrasya Gayrimenkul, fon kullanım yerlerini açıkladı

Avrasya Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş, sermaye artırımında elde edilecek fonun kullanım yerine ilişkin bildirim yaptı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada şunlar paylaşıldı:

”Şirketin 111.600.000 TL tutarındaki çıkarılmış sermayesinin 360.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içinde 111.600.000 TL (%100 bedelli) arttırılarak 223.200.000 TL’ye yükseltilmesine karar verilmiştir. Sermaye artırımı ile elde edilecek fon, Edirne’nin Merkez ilçesi Kirişhane Mahallesi Soğukkuyu mevkiinde 2261 ada 16 parsel de kayıtlı 19.532 metrekarelik arsada yapımı planlanan Metro Hotel Apartments projesinin finansmanı için kullanılacaktır. Arsanın mülkiyeti Metro Turizm Otelcilik ve Petrol Ürünleri Tic. A.Ş’ye (Metro Otelcilik) ait olup projenin kat karşılığı olarak gerçekleştirilmesine yönelik şirketimiz ve arsa sahibi (Metro Otelcilik) arasında düzenleme şeklinde taşınmaz satış vaadi ve arsa payı karşılığı inşaat sözleşmesi imzalanmıştır. Bu sözleşme ile tapuya şerh işlemi tarafımızca tamamlanmıştır. Net Kurumsal Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş’nin 27.01.2021 tarihli fizibilite raporunda projenin inşaat maliyeti 198.712.600 TL olarak belirtilmiştir. Sermaye artırımından elde edilecek fonun tamamı Metro Hotel Apartments projesi için kullanılacak olup kalan maliyet tutarı öncelikle şirketimizin iç kaynaklarından ve gerek görülmesi halinde dış kaynak temini ile karşılanacaktır.”

Hibya Haber Ajansı

Etiketler
Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı