Gündem

Aydın: “Kendimize, şehrimize ve ülkemize sahip çıkmak, bugün MKE’ye sahip çıkmakla mümkündür”

Saadet Partisi Parti Sözcüsü Birol Aydın, Kırıkkale’de halka seslendi. Aydın konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Çok değerli Kırıkkaleliler, hanımefendiler, beyefendiler, siyasi partilerimizin çok değerli yöneticileri ve temsilcileri, basınımızın güzide mensupları; sizleri saygıyla selamlıyorum. Bugün burada bir araya gelişimizin, her şeyden önce Kırıkkalemize, Kırıkkale’de yaşayan bütün insanlarımıza huzur, barış, iyilik ve güzellikler getirmesini temenni ediyorum.

Kendimize, Şehrimize ve Ülkemize Sahip Çıkmak, Bugün MKE’ye Sahip Çıkmakla Mümkündür

Hani iktidar cenahı tarafından “beka, beka, beka” diye 7/24 nutuklar atılıyor ya; beka demek, kuru hamaset yapmak değildir! Ülkenin ve devletin bekasına sahip çıkmak, nutuk atarak olmaz; Makine Kimya’ya sahip çıkmakla olur! Milletin ve devletin bekası, ancak üretimle olur, demokrasiyle olur; ülkemizde tam hukuk halini ve birlikte yaşama bilincini hakim kılmakla olur.

Bizler, bugün Kırıkkale’ye, sizlerin yanına Makine Kimya’nın önemini anlatmak için, bu kurumların Türkiyemiz için, silahlı kuvvetlerimiz için ne kadar büyük öneme sahip olduğunu anlatmak için gelmedik. Biz, bugün buraya son 20 yıldır ülkemizde uygulanan yanlış, beceriksiz, kaygı ve endişe verici özelleştirme anlayışının, bugün Kırıkkale’de de gelip kapımıza dayandığını ve bu nedenle sizlerin de kaygılarınızda haklı olduğunuzu; dolayısıyla kendinize ve şehrinize sahip çıkmak gerektiğini, kendinize sahip çıkmanın da Makine Kimya’ya sahip çıkmaktan geçtiğini hatırlatmak ve sizlerle beraber aynı hassasiyetleri taşıdığımızı belirtmek için geldik.

Biz Bu Filmi Daha Önce Çok Gördük

Biz bu filmi daha önce de gördük. Önce statü değişikliği diyecekler, anonim şirket diyecekler. Ama biz de diyoruz ki; biz, sizin Şeker Fabrikalarının özelleştirilmesindeki tutumunuzu biliyoruz, sizi SEKA’dan biliyoruz! Biz, iktidarda bulunanların söylediklerine değil, yaptıklarınıza bakıyoruz.  Çünkü daha önceki yanlış özelleştirme örnekleri ortadadır. Onun için bugün Kırıkkaleliler, Makine Kimya çalışanları, doğrudan veya dolaylı olarak Makine Kimya’dan istifade eden insanlarımız sadece Kırıkkale’ye değil, Türkiye’nin geleceğine sahip çıkmaktadır.

Bu bilinçle çok haklı bir direniş ortaya koyarak, topyekun bu yanlış niyetin bozulmasına vesile olacağız. Zaten ülkemiz, insanımız yeni bir başlangıca ve yeni bir döneme susamıştır. Bu nedenle, bugüne kadar hangi partiye oy vermiş olursak olalım, şimdi zaman, kendimize sahip çıkma zamanıdır. Bugün zaman, çoluk çoçuğumuzun geleceğine sahip çıkma zamanıdır.”

Hibya Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.
Başa dön tuşu