Sponsorlu Bağlantılar

Bitcoin Nedir?

Bitcoin Nedir?

Bitcoin merkezi bir kuruluşla veya bir banka ile ilişiği olmayan dijital ortamda yaratılmış para birimidir.

Geleneksel Para Birimlerinden Farkı

Kripto para haberleri Yerelleşme; Tek bir kurum bitcoin ağını kontrol etme imkanı yoktur. Bir grup gönüllü kodlayıcıdan sürdürülür ve dünyaya yayılmış adanmış bilgisayarlardan oluşan açık ağ tarafından işletilmektedir. Bitcoin, kriptografi, ekonomik teşviklerin ustaca kombinasyonu ile elektronik para birimlerinin dijital varlıklarının kolayca kopyalanarak yeniden kullanılması işlemleridir. Sınırlı Tedarik; Geleneksel para birimleri, dolar ve avro sınırsız arza sahiptir.

Merkez bankaları istedikleri kadar ihraç edebilmektedir. Bir para birimi diğerlerine göre manüpüle edilmektedir. Bitcoin ile tedarik temel algoritmasını kendisi kontrol edebilmektedir. Değişmezlik; Geleneksel elektronik işlemlerden farklı olarak bitcoin işlemlerine çevrilme olasılığı yok ve bitcoin fiyatı tamamı parayı iade et diyebilecek bir yargıç yoktur. Ağda bir işlem kaydedilirse 1 saatten fazla süre üzerinden geçmişse değiştirilme imkanı bulunmaz.

Yapılabilen İşler

Koinbox  Merkezi hükümetlerin desteklediği para birimlerine alternatif bir para birimidir. Kripto paralar dünyanın herhangi bir yerinde kripto para borsası aracılığıyla bozdurabilmektedir. Bitcoinle ödeme alan işyerleri de bütün dünyada giderek artmaktadır

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı