Sponsorlu Bağlantılar

Biyosidal Ürün Danışmanlığı

Biyosidal Ürün Danışmanlığı

Gerek tıpta gerek tarımda gerek hayvancılıkta kullanılan ürünler söz konusudur. Bu ürünlerin başında bakteri, virüs, mantar, prion gibi mikroorganizmalara karşı savaşlarında biyosidal adı verilen ürünler gelmektedir. Biyosidal nedir sorusuna bu şekilde bir cevap mümkündür. Biyosidal ürün kullanımı bazı özel durumlarda sağlanabilmektedir. Bunun için rehberlik hizmeti veriyorlar. Bu mustahzar ürünler için biyosidal ruhsatlandırma sağlıyorlar. Çalışmaları dahilinde sağlık bakanlığı kriterlerine uygun davranıyorlar.

Biyosidal Ne Demektir?

Kullanıcılar tarafından biyosidal nedir sorusu sıkça sorulmaktadır. Latince kökenli bu sözcük iki kelimeden oluşmaktadır. Bunlardan birisi biyo diğeri ise sid kelimesidir. Bu kelimelerin birleşik anlamı canlı ölümü anlamına gelir. Canlı ölümünden kasıt mikroorganizmaların ölümünü sağlayan dezenfektan, antiseptik, antibakteriyel, antiviral ajanlardır.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı