Gündem

Bornova’da gurur meclisi

Bornova Belediyesi’nin halter ve cimnastikteki gururları; Rabia Kaya ile Sıla Karakuş, Bornova Belediye meclisi tarafından onurlandırıldı. Elde ettikleri başarılar ile tüm Türkiye’nin göğsünü kabartan Bornova Belediyespor’un iki milli sporcusuna geçtiğimiz ay gerçekleştirilen mecliste oybirliği ile verilmesi kararı alınan ödülleri, Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ tarafından meclisin huzurunda takdim edildi. İki sporcu da daha çok çalışıp, daha büyük başarılar elde edeceklerinin sözünü verirken, Başkan İduğ, “Sizlerle gurur duyuyoruz. Her zaman yanınızda olmaya devam edeceğiz” dedi. İduğ, Bornova Belediyesi’nin girişimleri ile coğrafi işaret tescili alınan Bornova Misket Üzümü ile ilgili belgeyi de yine Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda Bornova İlçe Müdürü Mustafa Akarca’nın elinden aldı.

Milli sporculara ödülleri verildi

Bornova Belediyesi’nin Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı Büyükpark içindeki Nikah Salonu’nda gerçekleştirilirken Bornova Belediyespor Kulübü’nün halter ve cimnastikteki milli gururları; Rabia Kaya ile Sıla Karakuş tam altınla ödüllendirildi. Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Gençler Avrupa Trampolin Cimnastik Şampiyonası’nda ikinci olan Sıla Karakuş ile Avrupa Halter Şampiyonası koparma dalında üçüncü olan Rabia Kaya’ya geçtiğimiz ay yapılan meclis toplantısında oybirliği ile verilmesi kararı alınan ödüllerini, Atatürk resimli Türk Bayrağı ve boyunlarına taktığı çiçeklerle birlikte meclisin huzurunda takdim etti. Kendilerini anlatan kısa filmlerin gösterimi sonrası alkışlarla salona giren iki başarılı sporcu başta Bornova Belediyesi, Başkan Mustafa İduğ ve federasyon yetkilileri olmak üzere kendilerine destek olan herkese teşekkür etti. Salonda ayyıldızlı bayrağımızı açan Rabia ve Sıla, daha başarılı olmak için çalışacaklarının sözünü verdi. İki kadın sporcucun elde ettikleri başarılarla büyük gurur ve onur yaşadıklarını ifade eden Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa ise “Sizleri tebrik ediyorum. Bundan önce olduğu gibi bundan sonraki süreçte de her zaman yanınızda ve destekçiniz olacağız” dedi.

Misket Üzümü resmen Bornovalı

Başkan Mustafa İduğ, aynı mecliste Bornova Belediyesi’nin girişimleri ile coğrafi işaret tescilini aldıkları Bornova Misket Üzümü ile ilgili belgeyi Bornova İlçe Müdürü Mustafa Akarca’nın elinden aldı. Uyum içinde çalıştıkları Akarca’ya teşekkür eden Başkan İduğ, Misket Üzümü’nün coğrafi işaret tescilini alarak ilçenin çok önemli bir değerine sahip çıkıp, markalaştırdıklarını söyledi.

Alınan tescilin çok önemli olduğunu ifade eden Mustafa Akarcan, “Artık üzümümüz Türkiye’nin neresinde üretilirse üretilsin Bornova Misket Üzümü adıyla anılacak. Başta Sayın Mustafa İduğ olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bornovamıza ve Bornovalı üreticilere hayırlı uğurlu olsun. Bornova’ya yapılan her güzel şeye destek olmaya hazırız” diye konuştu.

Hibya Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.
Başa dön tuşu