Ekonomi

Borsada işlem görmeyen pay satışı

Borsada işlem görmeyen pay satışı bildirimi yapıldı.

Sönmez Filament Sentetik İplik ve Elyaf Sanayi A.Ş tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

”Sermayesinde yüzde 7,30 oranında iştirakimiz bulunan Sönmez Pamuklu Sanayii A.Ş’de sahibi olduğumuz 5.831.506,88 TL nominal değerli paylardan Sönmez Çimento A.Ş iştirakimizin sermaye artımından doğacak taahhütlerimizin yerine getirilmesi amacıyla borsada işlem görmeyen 1.323.000 TL nominal değerli kısmının BİST’te oluşan son bir aylık ağırlıklı ortalama fiyatların ortalaması olan 13,76 TL fiyatla Ali Cem Sönmez’e 441.000 TL nominal değerde, Osman Sönmez’e 441.000 TL nominal değerde, Cemil Sönmez’e 441.000 TL nominal değerde olmak üzere nakden ve defaten satışına, satışa dair takas ve nakit işleminin borsa dışında gerçekleştirilmesine karar verilmiştir. İşlem sonrası pay oranımız yüzde 5,64 olacaktır. Süreç hakkında bilgi verilecektir.”

Hibya Haber Ajansı

Etiketler
Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı