Gündem

Çelik: “Su konusunda iktidarın zulmüne boyun eğmeyeceğiz!”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şile İlçe Başkanı İbrahim Çelik, İBB’nin suya yaptığı zamma ilişkin konuştu. İktidarın onca dayatmalarına rağmen İBB’nin zamma zor dayandığını belirterek, “İBB Türkiye’de insani su kullanım hakkını uygulayan tek belediyedir” dedi.

İstanbul Belediyesi’nin ilk ve tek insanı hakları düşünen belediye olduğunu belirten Başkan Çelik, ” İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi’nde, İSKİ’nin su fiyatlarına kademeli olarak öngördüğü zam teklifi oy birliği ile kabul edilerek, suya yüzde 29 zam yapıldı. Zam sonrası su fiyatının 8.33 lira olduğu ‘Ancak, 15 metreküpe kadar her 2.5 metreküpte 0.5 metreküp ücretsiz insani su kullanım hakkının uygulanmasına da’ karar verildi. Böylelikle ücretsiz insani su kullanım hakkı düşüldüğünde, yeni su birim fiyatının yüzde 29 artışla 7.22 lira olarak faturalara yansıyacak. İktidar her ne kadar İBB’yi zama zorlasa bile İstanbul, Türkiye’de insani su kullanım hakkını uygulayan ilk ve tek belediye olarak yoluna devam edecek. İktidarın onca mobbingine, onca zulmüne asla boyun eğmeyecek” şeklinde konuştu.

 

Hibya Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.
Başa dön tuşu