Gündem

Çin’de 1 Mayıs tatilinde online alışveriş yüzde 371 arttı

Çin Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, çarşamba günü sona eren beş günlük 1 Mayıs tatili boyunca çevrim içi tüketim piyasasında güçlü bir artış görüldüğü kaydedildi. Ticaret Bakanlığı tarafından izlenen büyük e-ticaret platformlarının verilerine göre, ülkenin çevrim içi perakende satışlarında tatil boyunca geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 29,2’lik artış seyredilirken, turizm endüstrisindeki çevrim içi perakende satışlar da yüzde 371,2 arttı.

Online turizmin canlandığı belirten açıklamada, yüksek kaliteli seyahatin iç turizmin önemli bir eğilimi haline geldiği ifade edildi. Diğer yandan, verilere göre yeme-içme endüstrisindeki çevrim içi satışlarda da yıllık bazda yüzde 56,7’lik artış görüldü.

Ticaret Bakanlığı, tüketimi teşvik etmek için 28 Nisan’da 260’ın üzerinde e-ticaret kuruluşunun katıldığı bir çevrim içi alışveriş festivali başlattı. Festival 12 Mayıs’a kadar devam edecek. Alışveriş festivalinin ilk sekiz gününde, çevrim içi perakende satışlar yıllık bazda yüzde 28,1 artışla 381,8 milyar yuan’a (yaklaşık 58,83 milyar dolara) yükseldi.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Etiketler
Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı