Gündem

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Hali hazırda kurulu bir şirketin içinde ve dışında oluşturulan davranışlarını temsil edilmesine verilen addır. Günümüzde artık en büyük firmadan en küçük firmaya kadar kurumsal kimlik tasarımı talep edilmektedir. Kurumsal kimlik tasarımları bir işyerinin bilinirliliğini artırarak daha iyi hizmet kalitesinin olduğunu çevrelerine belirtmeleri anlamına da gelmektedir.

Kurumsal kimlik iki kısma ayrılmaktadır. Kurum içi kurumsal kimlik ve kurum dışı kurumsal kimlik olarak bu ayrımlar yapılabilir. Kurum dışı yapılan tüm kimlik çalışmaları kurum dışı yapılan kimlik çalışmalarından farklı olarak yapılmaktadır. Kurumsal kimlik çalışmaları da web tasarımı yapan, seo çalışlarını gerçekleştiren web tasarımcıları tarafından yapılmaktadır. Kurumsal kimlik çalışmaları, fatura, makbuz, dijital materyaller, şirket içi giyim türleri, logo, firma ismi, firma sloganları olarak da sayılabilir.

Bu sayılan kurumsal kimlik tasarım işlemleri her zaman internet ortamında, bilgisayar ortamında ve bazı programlar kullanılarak yapılmaktadır. Bir web site için logonun önemi büyüktür. Logo ile kendini gösteren web sitlerinin çoğunun logolarının zamanla halk tarafından tanınması bir web sitenin veya bir kurumun daha hızlı tanınmasını sağlayabilmektedir.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı