Sponsorlu Bağlantılar

Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

Meme büyütme genellikle küçük göğüslü kişilere hacim kazandırmak için yapılan uygulamalardır. Meme büyütme operasyonları uzman hekimin karar verdiği alandan kesi açılarak kişiye protez yerleştirilmesi şeklinde gerçekleştirilir. Genel anestezi ve ameliyathane şartlarında yapılan meme büyütme operasyonları sonrası hastanın durumuna göre ya bir gece hastanede kalması gerekir ya da aynı gün hasta taburcu edilir. Normal şartlarda 1- 1,5 saat süren bir operasyon süresi vardır ve hasta ağrı acı hissetmeden protezlerin yerleşimi gerçekleşir.

Meme Büyütme Nedir?

Meme büyütme göğüslere hacim kazandırmak için gerçekleştirilen bir operasyondur. Kadınların göğüslerinin istenen boyuta gelmesi ve büyütülmesi için yapılan ameliyatlara meme büyütme ameliyatı denmektedir. Daha dolgun ve daha büyük göğüsler için uygulanan meme büyütme işlemleri sonrası kişi beklentileri dahilinde bir meme boyutuna ulaşır ve konforlu bir kullanım sağlar.

Meme Büyütme Nasıl Yapılır?

Meme büyütme ameliyatı plastik cerrahların uzmanlığında ameliyathane ortamında yapılan bir işlemdir. Meme büyütme operasyonları 1-1,5 saat sürer ve genel anestezi altında yapılmalıdır. Hastaya uygun görülen yerden kesi açılarak meme büyütme işlemleri için uygun olan protezler yerleştirilir. Aynı gün günlük yaşamına geri dönebilen hastanın dikkat etmesi gereken noktalar vardır. Yatarken mutlaka meme protezlerine baskı uygulamamak adına yüksek yatması ve baskı uygulanmaması gereklidir. Hiçbir estetik işlemde olmadığı gibi meme büyütme işlemlerinde de kalıcılık yoktur. 15-20 yıl kadar uzun ömürlü olması için mutlaka dikkatli olmak ve zarar görmeyi engellemek gereklidir.

Bişektomi Ameliyatı Nedir?

İdeal bir yüz için başvurulan tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. Bişektomi yüze istenilen inceliği vermek için yanaklarda fazla olan yağ dokularının alınması operasyonudur. Cilt yüzeyinde herhangi bir iz kalmadan yapılan bişektomi ameliyatı zayıf kişilerde bile dolgun duran yanak dokularını inceltmek için yapılmaktadır. Daha genç ve güzel görünüme sahip olmak için yaptırılan bişektomi daha orantılı bir yüz isteyenler için en etkili yöntemlerden bir tanesidir. Her yaş ve her cinsiyetten kişiye rahatlıkla uygulanabilen bişektomi ameliyatının yaş sınırı 25 olarak belirlenmiştir. Bişektomi ameliyatı daha keskin ve daha ince bir yüz görünümünü isteyen kişilerde pratik bir yöntem olarak yanak içerisinde kesi işlemiyle yapılmakta ve fazla olan yağ dokusu çıkarılarak uygulanmaktadır. Kişi operasyon sonrası kilo alımı yaşıyor olsa da yüz eski görünümüne nazaran daha iyi bir vaziyette kalır.

Bişektomi Nasıl Uygulanır?

Bişektomi ameliyatı kişiyi daha keskin ve daha net bir görünüme kavuşturulmak için ters üçgen biçiminde bir yüz hattına kavuşturur. Kişinin mutlaka öncesinde uzman hekime muayene olarak beklentilerini aktarması ve operasyon öncesi aç olması gereklidir. Operasyon yanak içerisinde ince bir kesi açılarak fazla olan yağ dokusunun çıkarılması şeklinde yapılır. Lokal anestezi altında yapılan bişektomi ameliyatı simetrik görünüm için her iki yanağa da uygulanmaktadır. Operasyon sonrası kesi açılan yerler dikişlerle kapatılır ve herhangi bir iz kalmadan hasta istediği görünüme kavuşur. Bişektomi ameliyatı sonrası hasta aynı gün taburcu edilir ve hastanede kalması gerekmez. Operasyona bağlı olarak enfeksiyon riskine karşı antibiyotik kullanımı ve mutlaka ağız içi temizliği yapılması uzman hekim tarafından önerilir.

Bişektomi Fiyatları

Bişektomi ameliyatında hastanın genel durumu ve uygulama yapılacak olan merkez önemlidir. Bu etkenler de doğal yolla fiyatlarında farklı olmasına neden olacaktır. Bu gibi etkenler göz önüne alınarak kişilerin önceden bir muayene olması ve uzman hekime beklentilerini aktararak nasıl bir yüze sahip olmak istediklerini belirtmelidir. Bişektomi fiyatları bilgisi için uzman hekimle görüşme yapmak fayda sağlayacaktır.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı