Sponsorlu Bağlantılar

Mental Sağlık

Mental Sağlık

Alzheimer, yaşlılıkta sinsi bir hafıza kaybına neden olan, zamanla kişinin çevresinden, anılarından ve nihayetinde kendisinden uzaklaşmasına neden olan bir beyin hastalığıdır. Unutkanlık, motor fonksiyonların kötüleşmesi ve davranış bozuklukları hastalığın en önemli karakteristik özellikleridir.

Alzheimer hastalığının ilk belirtisi genellikle unutkanlıktır. Ancak buna başka sorunlar da eşlik ediyor. Hastalığın belirtileri ruhsal ve ruhsal bozukluklar olarak iki gruba ayrılabilir. Zihinsel bozukluklar; Unutkanlık, öğrenme güçlükleri, konuşma bozuklukları, kaybolma, insanları tanıyamama, karar vermede güçlük gibi mental sağlık davranışları sıralanabilir. Ruhsal bozukluklar arasında huzursuzluk, ilgisizlik, saldırganlık, uyku bozuklukları, amaçsızca gezinme, hayal kurma ve depresyon yer alır.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı