Yerel

Millenicom, internetin kapsama alanını genişleten ilk operatör oldu

SOCAR Türkiye’nin alternatif telekom sektörüne öncülük eden iştiraki Millenicom, Wi-Fi kapsama alanını genişletme özelliğiyle son dönemde büyük ilgi gören mesh teknolojisini, ülkemizde abonelerine sunan ilk servis sağlayıcı oldu. 

Millenicom Genel Müdürü Aybars Karaatmaca, sabit internet kullanımının artmasıyla birlikte, yüksek kaliteli ve kapsama alanı geniş bağlantının önem kazandığını vurgulayarak şunları söyledi: “Faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde en iyi uygulamaları referans alan SOCAR Türkiye’nin iştiraki olarak, değişen kullanıcı trendlerini ve ihtiyaçlarını yakından takip ediyoruz. Her zaman en avantajlı fiyatlarla en uygun çözümleri geliştirmek için çalışıyoruz. Pandemiyle birlikte evde internet kullanımı arttı ve aynı anda farklı odalardan, farklı cihazlardan bağlanan kişi sayısı yükseldi. Evlerde yaygın olarak kullanılan modemlerin verimli internet kullanımı için yetersiz kaldığı noktada, mesh teknolojisi önem kazandı. Biz de ‘Evlerde fiber hızında internetin çekmediği nokta kalmasın, herkes hızlı internet ihtiyacını kesintisiz karşılasın’ diyerek, ülkemizde mesh cihazı satışı yapan ilk servis sağlayıcı olmanın gururunu yaşıyoruz. Hem mevcut abonelerimiz hem de Millenicom’un avantajlı dünyasına yeni katılan müşterilerimiz için uygun fiyat ve 24 ay taksit imkanı sunuyoruz.”dedi.

Sabit internetin kullanıldığı yerlerde odalar arasındaki mesafe, duvar kalınlıkları, evin birkaç katlı olması veya internet hattının evin diğer bölümlerine uzak tasarlanması gibi etkenler, bağlantı ve sinyal kalitesinin düşmesine neden oluyor. Bu sorunu çözmek için geliştirilen mesh teknolojili ürünler, Wi-Fi internet ağının duvarlardan ve mesafeden etkilenmeden, yüksek kalitede ve kesintisiz kullanılmasını sağlıyor. Kurulumu oldukça kolay olan Deco E3, Wi-Fi internet bağlantısının 280 metrekare alanda, aynı Wi-Fi bağlantısıyla kesintisiz ve rahatlıkla kullanılmasını sağlıyor. Hızı 1167 Mbps’ye kadar çıkan Deco E3, 100 cihaza kadar olan bağlantılarda dahi yüksek kalitede internet hizmeti sağlıyor. Ayrıca ebeveyn denetim mekanizması ile ailenin her üyesi için ayrı profil oluşturma imkanı sunuyor.

Hibya Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.
Başa dön tuşu