Sağlık

Online Psikolog Tavsiye

Günümüzde internet hemen her alanda aktif olarak kullanılmaktadır. Online psikolog temin edilebilmesi de bu durumun en iyi kanıtlarından biridir. İnsanlar gerek günlük yaşamın yoğunluklarından gerekse bulundukları ikamet adresinin uzaklığından ötürü istedikleri psikologlarla iletişim kuramamaktadır. Bahsedilen sorunların çözümü ise hizmetlerin online olarak verilmeye başlanmasından sonda gelmiştir.

Kişiler randevularını aldıktan sonra istedikleri psikologlar ile internet üzerinden görüşme yapmaya başlamaktadır. Görüşmelerin faydalı olabilmesi adına genellikle kamera ve ses sistemlerinden istifade edilmektedir. Yani yazılı olarak yapılan görüşmeler pek önerilmemektedir. Uzmanlar ile gerçekleştirilen görüşmeler neticesinde seansların ne kadar süre ile devam etmesi gerektiğine de karar verilmektedir. Online psikolog tavsiye ve önerileri ise kişiye göre değişim göstermektedir. Bu neden yüzünden en iyi sonuçların alınabilmesi için bireysel deneyim elde edilmelidir. İkili frekansın tuttuğu psikologlar ile kısa süre içerisinde olumlu gelişmeler kaydedildiği bilinmektedir.

Cinsel Danışmanlık

Ülkemizde bazı konular gizli saklı konuşulmaktadır. Özellikle cinsel konular bazı kesimler tarafından sorun olsa bile konuşulmamaktadır. Bu durum ise insanların cinsel hayatlarının olumuz manada ilerlemesine yol açmaktadır. Artık online olarak da fiziki olarak da cinsel danışmanlık alınabilmesi mümkündür. Elde edilen danışmanlık kişilerin çocukluktan gelen travmalarının giderilmesinde de sonradan yaşanan sıkıntıların keşfedilmesinde de önemlidir. Terapi olarak da değerlendirilebilen danışmanlıkların düzenli olarak alınması sayesinde pek çok kişi istedikleri ve hayal ettikleri sağlıklı cinselliğe kavuşabilmiştir.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.
Başa dön tuşu