Sponsorlu Bağlantılar

Özel Üniversitelerin Taban Puanları

Özel Üniversitelerin Taban Puanları

YKS adayları sınava çok çok az günler kaldığı şu dönemlerde hedefledikleri bölümlerle ilgili araştırmalar yaptıkları biliniyor. Fakat adayların sınav kaygılarının da üst seviyede olduğu görülüyor. Öğrencilerin yaşanan bu süreçte hem ailelerinden hem de öğretmenlerinden gelecek desteğe de oldukça ihtiyaçlarının olduğunu da söylemek mümkün.

Anne ve babalar yaşanan pandemi nedeniyle öğrencilere tüm imkanlarını sunmaya hazır vaziyette bulunuyorlar. Özel üniversite seçeneği üzerinde de durmaya başlayan ailelerin bu nokta da gerekli tüm maddi manevi desteklerini yine çocukları için sunmaya hazır oldukları görülüyor.

Özel üniversitelerin taban puanları ile ilgili araştırma yapan öğrencilerin mutlaka TYT ve AYT barajını geçmeleri gerekiyor. Adayların barajı geçememeleri durumunda ne devlet ne de özel üniversitelerin ilgili bölümlerini tercih hakları bulunmuyor.

Özel Üniversitede Okumak Dezavantaj mı?

Özel üniversitelerde okumayı planlayan öğrencilerin akıllarında bazı soru işaretleri bulunuyor. Üniversite noktasında devlet ve özelin tek farkı özel üniversitelerin paralı olmasıdır. Bunun dışında özel üniversitede okuyan adayların herhangi bir dezavantajı olduğunu söylemek doğru değildir.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı