Sponsorlu Bağlantılar

Sabah Sertleşmesi Neden Olmaz Ve Mutluluk Çubuğu Çözümü

Sabah sertleşmesi birçok farklı sebepten dolayı meydana gelir. Bu konu hakkında birden fazla teori vardır. Birincisi fiziksel stimülasyon teorisidir. Birey uyku halinde olsa bile vücut çalışmaya devam eder. Yalnız uyumayan kişiler herhangi bir fiziksel temasta vücutları bunu uyarı olarak algılayıp ereksiyon oluşumunu tetikleyebilir. Birde hormonal değişiklikler teorisi vardır. Bu teoride ise sabah sertleşmesinin testosteron seviyesinin gün içindeki değişimlerinden söz eder.

 

Testosteron hormonu en yüksek sabah saatlerinde olur. REM uykusunun hemen ardından hemen uyanıldığında en yüksek düzeyde olduğu tespit edilmiştir. Bu hormon yükseldiğinde kişiye hiçbir fiziksel temas olmasa da bireyin ereksiyon haline geçmesi yeterli olur. Yaş ilerledikçe kişinin bu hormonlarında bir azalma olabilir. Bu azalmanın ilerlemesi sabah sertleşmesini de etkiler, sabah sertleşmesi neden olmaz sorusuna böylelikle birçok cevap bulunmuştur. Her yaştan bireyde sabah sertleşmesi gerçekleşebilir. Bu penis bölgesindeki kan dolaşımının ve sinirsel iletişimin sağlıklı olduğunun bir göstergesidir.

 

Sabah Sertleşmesi Neden Olmaz?

 

Sabah sertleşmesi olmaması demek bireyde çeşitli cinsel fonksiyon bozukluklarına sahip olduğunu gösteriyor olabilir. Bu durumun olması giderek sıklaşınca erektil disfonksiyon probleminin bir haberci olduğunu görebiliriz. Bu duruma bağlı sabah sertleşmesinin olmaması özellikle çok yüksek tansiyon, aşırı kilo, yüksek kolesterolden dolayı olabilir. Sabah ereksiyonunun azalması yaşlılıkta normaldir. Genç yaşlarda yaşandığında bir hekime başvurulması gerekir.

 

Tedavisi

 

Sabah sertleşmesi olmayan kişilerde öncelikle bu durumun altında yatan sebep bulunmalıdır. Tespit edilmesinin ardından ona göre bir tedavi yöntemi uygulanabilir. Kişinin sabah sertleşmesinin yanı sıra cinsel bir aktiviteyi başlatacak veya sürdürecek bir ereksiyon işlevi gerçekleşmiyorsa erektil disfonksiyon tedavi seçenekleri göz önünde bulundurulur. Penis bölgesindeki kan akışını arttıracak ilaçlar, hormon terapileri, eksternal vakum cihazları veya penis protez gibi tedavi yöntemleri mevcuttur.

 

Sabah Sertleşmesi İçin Mutluluk Çubuğu

 

Sertleşme problemi yaşayan bireylerde diğer mevcut olan tedavilerin uygulanmaması halinde mutluluk çubuğuna başvurulabilir, mutluluk çubuğu sonrası yüksek oranda başarı elde edilmiştir. Bireylerin birçoğu da bundan memnun kalmışlardır. Penise takılan implantlar bireylerin cinsel hayatına bir zarar vermeyecek şekilde çalışan protezlerdir.

 

-Üç çeşit mutluluk çubuğu vardır;

-Tek parçalı Bükülebilir ve gizlenebilir

-Üç parçalı X Şişirilebilir Enine Genişleyebilen

-Üç parçalı AX Şişirilebilir Hem Enine Hem Boyuna Genişleyebilen

 

Penis protezi takılan kişi çocuk sahibi olabilir veya istediği kadar ilişkiye girebilir. Bu protez boşalmayı etkilemez. Protez sahibi kişi, söylemezse dışarıdan bakıldığında bu anlaşılmaz. Bu protezlerin ömrü oldukça uzundur uzun yıllar kullanılabilir.

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı