Sponsorlu Bağlantılar

Saç Ekimi Fiyatları

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi yaptıracak olan kişilerin en çok merak ettiği konu saç ekimi fiyatlarıdır. Bu saç ekimi fiyatları hakkında uzman kişiler saç analizi yaptıktan sonra net bir fiyat verebilmektedir. Saç ekimi için kişilerin uygulama yapılacak olan alan genişliği kaç seans uygulama yapılması gerektiği ve toplanacak olan greftlerin sayısı gibi faktörler saç ekimi fiyatlarında etkili olmaktadır. Bunun için mutlaka öncesinde randevu alarak saç ekimi için saç analizi yaptırmak önemlidir.

Saç Ekimi Nedir?

Saçlar değişen etkenlerden dolayı zaman içerisinde dökülme ya da kopma ile yok olurlar. Kişilerin saç sorunlarına ve kel kalma durumlarına göre geliştirilmiş olan en etkili yol saç ekimi yöntemidir. Saç ekimi ile kişi dökülen ve saçsız olan alanlarda enseden toplanan saç köklerinin nakliyle doğal ve sağlıklı saçlara kavuşabilir. Saç ekimi yapılmasındaki en önemli amaç ekilen saçların kalıcı ve sağlıklı görünmesidir. Günümüz teknolojisinde gelişerek saç ekimi yapılan alanlarda sorun olmadan kişi istediği saç görünümüne rahatlıkla kavuşarak saçsız kalma sorununu çözmüş olur.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi için kişinin ensesinden greftler yani saç kökleri tek tek toplanır. Bu toplama işleminde sağlıklı olan greftler seçilir ve saçsız olan alana nakli yapılır. Lokal anestezi altında gerçekleşen saç ekim operasyonu saçsız olan alanın genişliğine bağlı olarak 6-8 saat arası bir sürede tamamlanır. Kişinin saçsız olan bölgesindeki sorunlara göre seanslar 1-2 seans arası değişiklik göstermektedir. Hasta saç ekimi operasyonundan sonra 1-2 saat gözlem altında tutularak bandajla uygulama yapılan bölge sarılır ve taburcu edilir. Olası ağrıya karşı uzman hekim ağrı kesici önerisi yaparak ilk 3 gün dinlenmesi istenir. Saç ekimi işleminden sonra ilk kontrol 5 gün sonra olup bandajlara pansuman yapılır.

Saç Ekim Fiyatları

Saç ekimi uygulamalarında mutlaka fiyatları etkileyen faktörleri bilmek gereklidir. Sabit bir fiyat uygulaması olmayıp merkezlerde yer alan uzman kişilerin muayeneleri sonucu fiyat bilgisi verilmesi en sağlıklı yoldur. Saç ekimi fiyatları toplanacak olan greft sayısına ve kişinin durumuna bağlı olarak uzman hekimin hangi yöntemin uygulayacağına göre belirlenmektedir. Saç analizi ve muayene yapılarak saç ekimi fiyatları hakkında net bilgi almak mümkündür.

Saç Ekimi Operasyonu Kimlere Uygulanır?

Saç ekimi saç dökülmesi ya da seyrelmesi yaşayan herkese güvenle uygulanan bir saç ekme yöntemidir. Saç ekimi için fizyolojik gelişimini tamamlamış 18 yaş üstü herkes uygulama yaptırabilir. Saç ekimi uygulamaları sadece erkeklerde değil kadınlarda da başarılı sonuçlar veren estetik bir işlem olup sağlıklı saçlara kavuşmak için yapılmaktadır. Greftlerin toplanabilecek sağlıkta olduğunun tespiti için mutlaka saç ekim operasyonu öncesi kişinin saç analizi yapılmalı ve uzman hekimin muayenesi gereklidir. Donör alanda yeterli sayıda folikülü olan ve fizyolojik rahatsızlığı olmayan her yaştaki herkes için saç ekimi yapılabilir.

En İyi Saç Ekimi Merkezi

Saç ekim merkezleri günümüzdeki teknoloji ve taleplerin artmasıyla sayı olarak fazlacadır. Bu nedenle en iyi saç ekim merkezini seçmek biraz zorlu olmaktadır. Saç ekim merkezlerinde ilk aranması gereken özellik deneyimli personel ve uzman hekimin yer almasıdır. Bu şekilde yapılacak olan saç ekimi sonrası komplikasyon oluşma ihtimali en aza indirgenir. En iyi saç ekim merkezi bulmak için iyi araştırma yapmak ve öncesinde mutlaka uygulama yapılacak olan merkezi ziyaret etmek gereklidir. Yan etki yaşamamak ve kalıcı sonuçlar almak için saç analizi yapılmalı ve merkezdeki kişinin uzman olmasına özen gösterilmelidir.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı