Sponsorlu Bağlantılar

Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası İşlemler  

Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası İşlemler 

 

FUE Saç ekimi, işlemi çoğunlukla basite indirgenmektedir. Ancak oldukça büyük riskler taşıyan bu operasyon öncesi ve sonrasında dikkat gerektiren birçok konu bulunmaktadır. Bu konuların başında ilgili yöntemin cerrahi bir süreç içermesi ve her cerrahi süreçte olduğu gibi birçok riskler içermesi gelmektedir. Hastanın bu riskleri bilerek uygulamayı kabul etmesi gerekmektedir. Bu süreçten sonra uygulanan saç ekim işlemi hastanın kronik rahatsızlıkları, kullanmış olduğu ilaçlar gibi alanlarda uzman doktor bilgi sahibi olmalıdır. Böylelikle operasyon tarihine karar verilerek ilgili saç ekim işlemi uygulanabilmektedir. Ancak operasyon sonrasında da ekim gerçekleştirilen alanlardaki yaralanmanın iyileşme sürecinin hızlandırılması adına belirli adımların atılması gerekmektedir. Bu süreç sonrasında ilk üç günlük süre zarfında alkol kesinlikle yasaktır. Aspirin gibi kan sulanmasını etkileyen ilaçların kullanımı durdurulmalıdır. Bunun gibi birçok detay bu ekim işlemi sonrasında dikkat edilmesi gerek hususlar arasında yer almalıdır.

 

Fue Saç Ekimi Nedir?

 

Estetik alanında görülen gelişmeler arasında yer alan FUE saç ekimi tekniği birçok faktöre göre oluşan saç dökülmeleri sonrasında oluşan seyrek saç görünümü ve bölgesel kelliğin sonlandırılması için kullanılmaktadır. Saç ekim yöntemleri arasında olan bu yöntem ülkemizde oldukça sıklıkla uygulanmakta olan yöntemler arasındadır. Bu tekniğin başlangıç aşamasında tüm saç öncelikle 1mm boyutunda küçültülerek kesilir. Sonrasında kesilen bu saçın ense kökü kısmından bistüri yardımı ile birçok saç kökü alınır. Bu kökler içerisinden ayıklanan sağlam kökler saçsız olan bölgeye ekilir. Birçok farklı özelliği içerisinde barındıran bu teknik kafa derisi üzerinde herhangi bir zarara yol açmamaktadır. Ayrıca iyileşme süreci oldukça hızlı bir tekniktir.

 

 

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

 

Beraberinde yeteneği, görsel zekayı ve uzun yıllar süren tecrübeyi de gerektiren saç ekim işlemi uygulanabilirliği kolay ancak riskli yöntemler arasında yer almaktadır. Beklenen sonucun tersine bir sonuç çıkması kişinin psikolojisini derinden etkilemektedir. Bu nedenle bu ekim işlemi sırasında azami dikkat gösterilmesi esastır. Saç ekim işlemi uygulanacak olan bölgenin tercihinden sonra kişiye lokal anestezi uygulanarak, kişinin ağrı duyarlılığı kesilmektedir. Böylece ağrısız bir uygulama olarak bilinen bu yöntem ense kısmında yer alan doğal saç köklerinin belirli bir cihaz yardımı ile bulundukları yerden çıkartılması işlemi ile devam etmektedir. Çıkartılan bu kökler belirli aralıklar ile ortalama 60 tel civarında saç ekimi yapılacak olan alana uygulanmaktadır. Böylece tamamlanan saç ekim süreci sonrası oldukça uzun bir bekleyişi beraberinde getirmektedir.

 

 

En İyi Saç Ekimi Merkezleri  

 

Ülkemizde büyük bir hızla gelişme göstermekte olan bu saç ekimi bu alanda hizmet sunmakta olan estetik merkezlerinde artışına olanak sağlamıştır. Bu alanda ülkemizde yer alan en iyi saç ekim merkezi olarak adlandırılan birçok merkez bulunmaktadır. Farklı teknikler kullanılarak uygulanan bu saç ekim yöntemleri bu merkezlerde bulunmakta ve ekim işlemini gerçekleştirecek kişinin tercihine bırakılmalıdır. En iyi saç ekim merkezi arasında yer alan en önemli il İstanbul olarak bilinmektedir. Bu şehir içinde yer alan Neopital, Hermest, Özel kardelen, DR. ilhan Serdaroğlu , Transmed gibi merkezlerin yanı sıra Ankara ilinde yer alan Dr. Serdar GÖKREM gibi merkezler yer almaktadır. Bu illerin yanı sıra İzmir ve Bursa gibi illerde de bu alanda uzman merkezler yer almaktadır.

 

 

 

 

Saç Ekim Fiyatları  

 

Günümüzde sıklıkla uygulanan saç ekim işlemi birçok konuya bağlı olarak farklı fiyatlar ile uygulanmaktadır. Bu saç ekimi fiyatları en fazla ekim işleminin uygulanacağı alan ve tercih edilen tekniğe göre değişkenlik göstermektedir.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı