Sponsorlu Bağlantılar

Sağlıklı Zeytinyağı

Sağlıklı Zeytinyağı

Zeytinyağı tarih boyunca yemeklere lezzet verirken sağlık açısından da şifa kaynağı olarak kullanılmıştır. İnsan sağlığı için en kaliteli zeytinyağı olarak natürel sızma zeytinyağı biliniyor. Zeytinyağının sağlıklı olması için zeytinin yetiştirilmesinden sıkılmasına kadar olan tüm sürecin doğal ortamlarda yapılması gerekmektedir. Bir zeytinyağının kalitesini rengi, kokusu ve tadı ortaya çıkartmaktadır. Organik zeytinyağı koyu yeşile çalan bir renkte, güzel bir kokuya ve genizde hafif bir acılık bırakan tadıyla belli olmaktadır.

Organik Zeytinyağı Nasıl Elde Edilir?

Hiçbir zirai ilaç kullanılmadan doğal ortamlarda yetişen zeytinlerin hasat zamanında toplanarak sıkılmasıyla organik zeytinyağı elde edilmektedir. Zeytinyağı için hasadı yapılan zeytinlerin aynı gün sıkım aşamasına geçilmesi zeytinyağının kalitesini ve değerini artırmaktadır. Zeytinyağının organik olması için zeytinlerin yetiştirilmesinden, sıkma işlemlerine ve dolum yapılmasına kadar hiçbir katkı maddesi kullanılmamalıdır. Zeytinyağının uzun süre bozulmadan korunması için sadece güneş ışığından uzak tutulması yeterlidir. Organik zeytinyağı tarih boyunca hastalıklara şifa olarak kullanılmıştır. Günümüze de natürel sızma zeytinyağı olarak bilinen zeytinyağı şifa ve lezzet kaynağıdır.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı