Gündem

Şahika Ercümen’den Cumhuriyet’in 98. yılına özel nefessiz 100 metre dalış

Şahika Ercümen’in Cumhuriyet’imizin 98. yılına ithafen dünya rekoru dalışı için nefesler tutuldu.

Paletsiz, tüpsüz ve nefessiz 100 metre derinliğe dalacak olan serbest dalış dünya rekortmeni, milli dalgıç Şahika Ercümen, Cumhuriyet’in 98. yılına ithafen 24-27 Ekim tarihleri arasında Antalya’nın Kaş Beldesi’nde Paletsiz Değişken Ağırlık Kategorisinde hem kadınlar hem erkeklerde dünya rekorunu kırmayı hedefliyor.

94 metre olan dünya rekorunu, 98 metre veya daha derine paletsiz ve tüpsüz inerek kırmayı hedefleyen milli sporcu Şahika Ercümen, rekor denemesini 26   Ekim Salı günü Kaş’ta gerçekleştirecek.

Milli sporcu, UNDP Sudaki Yaşam Savunucusu ve Sıfır Atık Mavi Türkiye Elçisi olarak bu rekor denemesinde “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” ve “Sudaki Yaşam” temalarına da dikkat çekecek. Özellikle plastik atıklar ve istilacı türlerle ilgili farkındalık oluşturmak isteyen sporcunun rekor denemesi sosyal medyada canlı yayından izlenebilecek.

Odeabank ve Greenpetition sponsorluğunda 24-27 Ekim tarihleri arasında Antalya’nın Kaş Beldesi’nde, 98 metre derine tüpsüz dalarak dünya rekoru denemesi yapacak olan Şahika Ercümen için nefesler şimdiden tutuldu.

Hibya Haber Ajansı

Etiketler
Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı