Ekonomi

Singer’in çoğunluk hisseleri Platinum Equity’e satılıyor

Türk dikiş makinesi sektörünün yüzde 90 payına sahip olan Singer Türkiye’nin, bağlı bulunduğu Ares Capital Corporation’a ait SVP Worldwide/ SVP- Singer Holdings’in çoğunluk hissesi Platinum Equity’e satılıyor. Global özel sermaye şirketi olarak faaliyet gösteren Platinum Equity ile kesin anlaşma sağlanan satın almada, ilgili sürecin 2021 yılının 3’üncü çeyreğinde tamamlanması planlanıyor.

Dünya çapında önde gelen ev tipi dikiş makinesi şirketi olarak bilinen SVP Worldwide, Singer, Husqvarna, Viking ve Pfaff markalarıyla tüm dünyada satılan her 10 dikiş makinesinin üçünden fazlasını üretiyor. Şirket, Ares çatısı altında önemli ölçüde büyüme sağlayarak, yaklaşık 3 yıldır 150’den fazla yeni ürünü piyasaya sunarak, 700’den fazla yeni çalışan istihdam etti. Son kullanıcı eğitimleri ve pazarlama stratejileriyle (Disney ortaklığı, Making the Cut, New York Moda Haftası) şirkete olan bağlılığı da önemli ölçüde artırdı ayrıca Ares, görev süresi boyunca ürün geliştirme çalışmalarına 100 milyon doların üzerinde bir kaynak ayırarak önemli endüstri ve ürün inovasyon süreçlerinin yanı sıra, büyük ölçüde pazar payı kazanımları da sağladı.

SVP Worldwide’ın çoğunluk hisselerinin yeni sahibi Platinum Equity, yönetimi altında bulunan varlıklarla 25 milyar doları aşan lider bir global özel sermaye şirketi olarak faaliyet gösteriyor. SVP Worldwide’ın son yıllarda gösterdiği güçlü büyüme ivmesinden etkilenerek, şirketin vizyonuna, stratejisine ve dünya çapındaki başarısına yatırım yapmak isteyen Platinum Equity, bu başarıyı hızlandırarak, büyütmeyi ve şirketin çıtasını daha da üst seviyelere taşımayı hedefliyor.

Hibya Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.
Başa dön tuşu