Gündem

Soyer: “Birbirimize güvenmeliyiz”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İsviçre İstanbul Başkonsolosu Julien Thöni’yi makamında ağırladı. Başkan Tunç Soyer, “Dayanışmayı artırmak için yeni kanallar bulmalıyız. Dirençli olabilmek, yeni dünyada şart. Birbirimize güvenmeliyiz, bu çok önemli. İzmir’de size her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

İsviçre İstanbul Başkonsolosu Julien Thöni, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i makamında ziyaret etti. Ziyarette Başkan Tunç Soyer ve Thöni ile birlikte İsviçre İzmir Fahri Konsolosu Celal Hasan Umur, İsviçre İstanbul Başkonsolosluğu Ticari İşler Bölümü Direktörü Yasemin Öztürk, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Onur Eryüce ve Dış İlişkiler ve Turizm Dairesi Başkanı Gökçe Başkaya yer aldı.

Soyer: Birbirimize güvenmeliyiz

Pandemi sonrasında yeni dünya düzenine hazır olunması gerektiğini belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Dayanışmayı artırmak için yeni kanallar bulmalıyız. Dirençli olabilmek, yeni dünyada şart. Birbirimize güvenmeliyiz, bu çok önemli. İzmir’de size her türlü desteği vermeye hazırız. Pandemi, deprem demeden İzmirli firmalar ayakta kalıyor. Azimlerine hayranım. İzmir firmaları çok başarılı. İki ülke arasında geliştirilebilecek güzel bir potansiyel var. Benim görevim de bunu desteklemek. Demokrasinin dijitalleştirilmesi için çalışıyoruz. Depremden sonra dirençli bir kent olmak en büyük önceliğimiz. Bu tip felaketlere karşı vatandaşlara güven vermek zorundayız. Tüm binaları kontrol ettik. Dünya Bankası’ndan kentin dönüşümü için mali destek alacağız. Sonuçlanmak üzere. Onaylanırsa şehirde yeni bir dönüşüm başlayacak. Kentimizi iklim krizine ve felaketlere karşı dayanışmayla savunacağız” diye konuştu.

İzmir’e gelmek çok önemli

İzmir’e ilk ziyareti olduğunu ifade eden İsviçre İstanbul Başkonsolosu Julien Thöni, “İzmir’e ilk resmi ziyaretim. İzmir’e gelmek çok önemli; çünkü burada kültürü ve iş potansiyelini geliştirmek istiyoruz. Burada olduğumuz için kendimizi ayrıcalıklı hissediyoruz. Fahri Konsolosumuz Celal Hasan Umur sayesinde her yıl İzmir’de etkinlikler düzenleyeceğiz. Kültürel, sosyal açıdan çok önemli şeyler yapacağız” dedi. İsviçre İstanbul Başkonsolosluğu Ticari İşler Bölümü Direktörü Yasemin Öztürk ise, “Hem Türkiye’ye girmek isteyen İsviçre firmalarına pazar araştırması yapıyoruz destek veriyoruz. Hem de Türk firmalarına orada iş yapmak isteyenlere destek veriyoruz” dedi.
 

Hibya Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.
Başa dön tuşu