Sponsorlu Bağlantılar

Söz yazarlığı ve besteleriyle de bilinen Sanatçı Umut Ahmet Beceren ilk singlenı 2017 çıkararak müzik severlerle üç yıl önce buluşmuştu.

Umut Ahmet Beceren

Söz yazarlığı ve besteleriyle de bilinen Sanatçı Umut Ahmet Beceren ilk singlenı 2017 çıkararak müzik severlerle üç yıl önce buluşmuştu. Sanatçı 2017 yılında çıkardığı ilk single  olan “Gece Mavisi” nin ardından tekrar müzik severlerin karşısında.

2017 yılında ilk çalışmasını TMC Müzik etiketiyle yayınlayan sanatçı, o yıllarda alışılagelmişin dışına çıktı ve ayrılık temalı şarkılardan vazgeçip, farklı bir konsept oluşturarak kavuşma anının hüznünü ve sevincini şarkılarına ilmek ilmek dokumuştu. Başarılı isimlerinde katkı sunduğu şarkıya İncesaz ve Ezginin Günlüğü gibi albümlerle kendini tanıtan ve Erkan Oğur’la yaptığı çalışmalarla ön plana çıkan Derya Türkan kemençede eşlik ederken, klarnette ise sanatçıya Rubato Grubundan Göksun Çavdar eşlik etti.  Yine sanatçıya Caner Güneysu, Eylem Pelit, Udi Yıldıran Güz gitarda eşlik eden isimler oldu. Davulda ise Behsat Boran’ın eşlik ettiği çalışmanın aranjörlüğünü İsmet Taşçeşme yaptı ve Bahçekat Ses Kayıt Stüdyosunda hazırlandı.

Şarkıya gerçek yaşanmışlığından yola çıkılarak birde klip çekildi. H. Mücahit Pehlivan yönetmenliğinde çekilen klipte Sanatçı Ahmet Beceren’in eşi de rol aldı. Yine sanatçıya müzisyen dostları da klipte rol alarak eşlik etti.

Sanatçı Umut Ahmet Beceren aynı zamanda beste yarışması ödüllü sanatçı olup, İrfan Özata’nın Hasret Türküsü ve Masal isimli şarkılarının söz yazarı ve bestecisi olarak tanınan başarılı bir isimdir.

Aradan geçen üç yılın ardından 2020 yılında tekrar müzikseverlerle buluşmak isteyen sanatçı, çıkardığı “Eski Serseri” isimli yeni şarkısıyla doksanlı yılların samimiyetine dem tutuyor. Sanatçı Umut Ahmet Beceren aynı zamanda son çalışmasıyla genç dinleyici kitlesini popüler kültürün dışında tutuyor.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı