Sponsorlu Bağlantılar

Vegan Beslenme ve Vegan Belgesi

Vegan Beslenme ve Vegan Belgesi

 

Günümüzde tabiatın korunması konusunda bilinçlenen kitleler, vegan sertifikası olan yiyecek ve içecekleri kullanmayı tercih eder. Hayvan haklarına karşı da saygılı olan bu kesim, içeriğinde veya üretim şartlarında hayvansal ürün kullanılan gıdalardan uzak durur. Vegan beslenmenin gereği olan bu hassasiyet sağlıklı yaşama önem veren kesimlerce de hissedilir. Dolayısıyla vegan belgesi sahibi olan ürünler düşünüldüğünden daha fazla talep görür.

 

Vegan V-Mark Hizmetleri

 

Vegan V-Mark ürün denetimi yaparak vegan sertifikası verme hak ve yetkisine sahip bir firmadır. Piyasadaki ürünlerin üretimi sırasında yeterli şeffaflık olmadığı için hayvansal ürün kullanılıp kullanılmadığı konusunda tam bir açıklık olmayabilir. Vegan ya da sağlıklı beslenme arayışında olan kişiler ise daha net bilgilere sahip olmak ister.

 

Bu amaca yönelik olarak bağımsız ve tarafsız bir kuruluş olarak Vegan V-Mark üreticilerin talepleri üzerine ürün denetimi yapar. Denetimlerde ürünün tamamen vegan beslenmeye uygun olduğu sonucu çıkarsa vegan belgelendirme işlemleri yapılır. Bundan sonraki dönemlerde sertifika almış olan ürünlerin üzerinde firmanın logosu kullanılabilir.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı