Sponsorlu Bağlantılar

Yeşil Bina Projesi

Yeşil Bina Projesi

Yeşil binalar, iç mekan hava kalitesini iyileştirmek için havalandırma sistemleri ve toksin madde içermeyen malzemeler kullanabilir. Bu, bina kullanıcılarının sağlığını korur. Yeşil binalar, çevreye zarar vermeden yerleşim alanlarını kullanmayı teşvik eder. Ayrıca, yeşil alanlar, bisiklet yolları ve toplu taşıma erişimini teşvik edebilir.

Yeşil Bina Projesi, sürdürülebilirlik ve enerji verimliliği konularında farkındalık yaratmayı, çevresel etkileri azaltmayı ve enerji maliyetlerini düşürmeyi hedefler. Farklı ülkelerde ve bölgelerde farklı standartlar ve sertifikasyon sistemleri olabilir. Örneğin, Amerika’da LEED (Leadership in Energy and Environmental Design), Avrupa’da BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) gibi yeşil bina sertifikasyon sistemleri bulunmaktadır. Bu sistemler, yeşil binaların belirli standartlara uygunluğunu değerlendirmek için kullanılır. Yeşil bina projesi danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.
Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu